Fun & Video

Gjen një valixhe të vjetër në bodrumin e shtëpisë e cila i ndryshon jetën

Autori: Gazeta inFokus 12:25 | 02 February 2018

Jo rrallëherë duke rregulluar shtëpinë njerëzit kanë gjetur gjëra të vjetra në të. Gjëra këto që kanë vlerë shumë të madhe materiale por edhe historike.
Kështu, një amerikan 35-vjeçar ka treguar për “Igmur” pa dashur t’i bëhet publik emrin për arsye personale, se ka gjetur një valixhe me 35 mijë dollarë të fshehur në bodrumin e tij të shtëpisë, transmeton gazetametro.net

“Jam befasuar me të vërtet, s’kam fjalë! Mund të them që kjo valixhe ma pandryshuar jetën! Do të doja t’i falënderoja ata që i kanë fshur”, thotë ai duke qeshur.

Shtëpia ishte ndërtuar në vitet ’40 dhe familja e tij kishte vite që jetonte aty. Ai kishte rimodeluar katin e parë dhe të dytë, por bodrumit i kishte ardhur radha vetëm tani.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera