Lajme

Gjakovari gjuan me armë zjarri vëllain e tij, arrestohet nga policia

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 22 June 2022

Policia e Kosovës, ka njoftuar se një person për shkaqe prone ka shtënë me armë zjarri në drejtim të vëllait të tij, shkruan Gazeta Infokus.

Rasti ka ndodhur gjatë të martës në Gjakovë e ku thuhet se nuk raportohet për të lënduar.

“Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri, gjashtë gëzhoja te kalibrit 9×9 mm, dy karikatorë, 189 fishekë të kalibrit 9 mm. Nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje./Gazeta Infokus/

Të tjera