Lajme

Gazetarja: Turistët nga Kosova “braktisin” Durrësin, shtohen rezervimet nga këto vende

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 26 May 2024

Numri i madh i turistëve është kryefjala e këtij sezoni turistik në Shqipëri. Durrësi është një ndër qytetet më të vizituara në vend.

Gazetarja Klodia Gjuzi informoi në “Good Morning Albanians” se duke u referuar rezervimeve deri tani, janë 168 hotele, 4859 dhoma dhe 70% e tyre janë të rezervuara për periudhën qershor-korrik.

Numri i madh i turistëve vjen nga shtetet e Evropës si Italia, Britania e Madhe, Franca, por po ashtu edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilët janë të interesuar për të njohur më shumë qytetin e vjetër arkeologjik.

-Advertisement-

Gazetarja tha gjithashtu se kosovarët kanë “braktisur” Durrësin këtë verë, kjo dhe për shkak të liberalizimit të vizave.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera