Sport

Gattuso riniset nga Kroacia

Autori: Gazeta inFokus 12:05 | 13 June 2024

Gennaro Gattuso riniset nga Kroacia. Ish-mesfushori i Milanit dhe kombëtares italiane, sezonin e fundit provoi një aventurë aspak të suksesshme te Marseille në Ligue 1.

Që u mbyll me vetëm 24 ndeshje. 46-vjeçar kalabrez është zyrtarizuar si trajneri i ri i Hajdukut të Splitit.

Gattuso ka firmosur deri në vitin 2026 me klubin historik kroat, që edicionin e fundit iu afrua titullit kampion. Por pa ia dalë dot në garën me Dinamon e Zagrebit.

-Advertisement-

Në qytetin e bukur të Splitit titulli mungon prej vitit 2005 dhe drejtuesit e tifozët mendojnë se bashkë me Gattuson do arrijnë të rikthehen në krye të futbollit kroat.

Pjesë e Hajdukut, ekipi i pestë i huaj që do të drejtojë Gattuso, janë edhe dy lojtarët shqiptarë Emir Sahiti dhe Leon Dajaku.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera