Sport

Gasperini: Jam i lidhur me Atalantën

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 28 May 2024

Trajneri Gian Piero Gasperini është i vendosur të qëndrojë në krye të Atalantës të paktën edhe sezonin e ardhshëm.

Strategu italian ka bërë punë të madhe me Atalantan, duke arritur rezultat të mjaft të mira në sezonin që lamë prapa, madje, skuadra nga Bergamo fitojë trofeun e Europa League-s, duke mundur Bayer Leverkusenin në finalen e madhe të kësaj garë joshëse në Evropë.

Gasperini duke folur për mediet italiane, ka thënë se është i lidhur me Atalantën dhe se do të vazhdojë të jetë në krye të kësaj skuadre edhe në të ardhmen.

-Advertisement-

“Jam i lidhur me Atalantën dhe do të vazhdoj të jem edhe në të ardhmen”, ka thënë ai.

“Asnjëherë nuk kam thënë ndryshe në këtë periudhë. Nuk i kam lënë hapësirë asnjë diskutimi sepse kam qenë i fokusuar vetëm tek Atalanta”, ka pohuar tekniku italian.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fito 50 € për dyshekun e vjetër dhe merr dyshkeun e ri Cloud për vetëm 549 €

Të tjera