Lajme

Fusha e futbollit në Drenoc të Prishtinës “shndërrohet” në lum

Autori: Gazeta inFokus 12:05 | 21 March 2023

Fusha e Futbollit në fshatin Drenoc të Prishtinës është shndërruar në lum, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo pasi që kjo fushë është mbuluar e gjitha me ujë.

Në disa pamje të siguruara nga Gazeta Infokus shihet se si uji ka kapluar të gjithë fushën me ujë dhe nuk është funksionale për aktivitete sportive.

Ndryshe nuk dihen arsyet se pse është vërshuar kjo fushë e futbollit në këtë fshat të kryeqytetit./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni pamje:

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera