Rajoni dhe Bota

Francë, mbi 22 mijë raste të reja me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 22 February 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar mbi 22 mijë raste të reja me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se kohët e fundit në vend numri i rasteve ditore me COVID-19 varion të jetë rreth 20 mijë.

Me 22.046 rastet e reja në 24 orët e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 3.605.181. Ndërkohë, me 160 vdekje numri i viktimave ka arritur në 84.306.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 25.464 persona, prej të cilëve 3.392 në kujdes intensiv.

Të tjera