Formacionet zyrtare: Winterthur – Basel, ky është vendimi për Edon Zhegrovën

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 17 February 2021

Winterthur dhe Baseli përballen sot në kuadër të 1/8 se finales në Kupën e Zvicrës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje nisë nga ora 17:30 dhe zhvillohet në ‘Stadion Schützenwiese’ në qytetin e Winterthurit.

Vendasit hynë në këtë takim pas humbjes nga Grasshoppers me rezultat 3-2, në Ligën e Parë të Zvicrës.

Kurse Baseli futet në këtë sfidë pas disfatës nga Zurichi me shifrat 2-0, në kuadër të kampionatit elitar zviceran.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim ndërmjet Winterthurit dhe Baselit, dhe para pak minutave janë publikuar formacionet zyrtare nga të dy taborët.

Te Baseli nga minuta e parë luan edhe futbollisti i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova.