Sport

Formacionet zyrtare: Sparta Prague – Lyon, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Autori: Gazeta inFokus 20:03 | 21 October 2021

Sparta Prague dhe Lyoni takohen sonte në kuadër të xhiros së tretë në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Ceska pojistovna Arena’ në Pragë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë duel dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Për Lyonin nga minuta e parë luan edhe futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje, e cila pritet të jetë mjaft interesante./Gazeta inFokus/

 

Të tjera