Sport

Formacionet zyrtare, Slloveni – Danimarkë: Lufta në sulm mes Sesko dhe Hojlund

Autori: Gazeta inFokus 17:09 | 16 June 2024

Ndeshjen e parë në Grupin C në Kampionatin Evropian do të jetë mes Sllovenisë dhe Danimarkës.

Për sllovenët dhe përzgjedhësi Matjaz Kek, kjo do të jetë paraqitja e parë në Euro pas 24 vitesh.

Danezët ishin shumë të suksesshëm tre vjet më parë dhe arritën deri në gjysmëfinale.

-Advertisement-

Kek për këtë ndeshje ka zgjedhur emra si Jan Oblak dhe Benjamin Sesko nga minuta e parë, duke qenë se janë yjet kryesore.

Në anën tjetër te danezët luajnë Eriksen – Hojlund dhe Wind.

Slloveni: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza – Stojanovic, Gnezda Cerin, Elsnik, Mlakar – Sporar, Sesko.

Danimarkë: Schmeichel – Christensen, Andersen, Vestergaard – Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen – Eriksen – Hojlund, Wind.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Diplomon gjenerata e dytë e studentëve UNIK të UNI-të me diploma të fuqizuara nga Arizona State University

Të tjera