Sport

Formacionet zyrtare: Kosovë U21 – Çeki U21

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 07 October 2021

Kombëtarja e Kosovës U21 dhe ajo e Çekisë U21 do të takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta inFokus.

Përballja mes kosovarëve dhe çekëve nisë nga ora 19:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje.

Kosova U21: Besson; Hoti, Kurtulus, Zumberi, Sadriu; Hoti, Krasniqi, Pajaziti, Lushaku, Veliu; Marleku.

Çekia U21: Kovar; Gabriel, Vitik, Donat, Fukala; Kaloc, Zumbarek, Kohut, Ostrak, Karabec; Sejk./Gazeta inFokus/

 

Të tjera