Sport

Formacionet zyrtare: Ballkani – Prishtina

Autori: Gazeta inFokus 12:46 | 24 October 2021

Ballkani është nikoqir i Prishtinës në duelin e vlefshëm për xhiron e 11-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super ndeshje nisë nga ora 13:30 dhe zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Dueli i parë i këtij sezoni i luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kishte përfunduar me rezultat minimal 1-0 në favor të Ballkanit me supergolin e realizuar nga Ermal Krasniqi.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide, e cila pritet të jetë mjaft interesante.

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Ar.Thaqi, As.Thaqi, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Hoxha, Jashanica, Solomon.

Prishtina: Nika, Bekteshi, Boshnjaku, Krasniqi, Mici, Atanda, Kryeziu, Krasniqi, Karabeci, Mankenda, Abazi.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndyshim rezultati nga kjo përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera