Sport

Florian Marku po e dominon kundërshtarin në tri raundet e para

Autori: Gazeta inFokus 21:59 | 31 March 2024
Florian Marku dhe Chris Kongo janë duke luftuar në O2 Arena në Londër. Kjo ndeshje e peshës së lehtë është pjesë e një eventi të duelit më madhor Frazer Clarke – Fabio Wardley.

Boksieri shqiptar është duke e dominuar kundërshtarin e tij në tri raundet e para, shkruan Indeksonline

Në këtë link mund ta shikoni “LIVE” meçin e boksierit shqiptar:

LINKU: https://rda-travel.co.uk/florian-marku-and-chris-kongo-have-to-be-pulled-apart-after-clash/

-Advertisement-

Kujtojmë që “Mbreti Shqiptar”, i pamposhtur me një rekord prej 13 fitoresh, ndërsa ka një barazim, u kthye në profesionist në vitin 2018. Fitorja e tij e fundit erdhi kundër Dylan Moran me nokaut teknik.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera