Lajme

Flet Rexhep Selimi a do ta pranojë ofertën e LDK-së

Autori: Gazeta inFokus 17:27 | 25 March 2020

Rexhep Selimi shef i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, për gazetën inFokus ka deklaruar se ofertën e re të LDK-së po e shqyrtojnë.

“Ne jemi duke e shqyrtuar kërkesën e LDK-së, dhe tani as nuk mund ta pranojmë as ta mohojmë, përgjigjen e kësaj ofertën do ta bëjmë publike sapo të fillon seanca”, ka deklaruar Selmi për Gazetën inFokus.

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë mbrojtësë ndaj përhapjes së koronavirusit.

Seanca ka nisur në ora 11:00, derisa ka një pikë të vetme të rendit të ditës, atë për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Të tjera