Lajme

Flet Policia për aksionin nga Njësia Speciale në ‘Rrugën B’

Autori: Gazeta inFokus 12:48 | 12 July 2019

Para pak çastesh u raportua për një aksion të nadh policer nga Njësia Speciale në ‘Rrugën B’ në Prishtinë. Mirëpo kjo del të jetë keqkuptuar.

Zëdhënësja e Policisë, Luljeta Mehmeti ka konfirmuar për Periskopin se s’ka të bëjë me ndonjë aksion, por po zhvillohet veç një ushtrim i stimuluar policer.

‘Mund të ju konfirmoj se nuk bëhet fjalë për ndonë aksion policer nga Njësia Speciale, por është veç një ushtrim policer i stimuluar’, ka thënë Mehmeti.

Nga pamjet e dërguara nga qytetarët, mediat raportuan se pati të arrestuar dhe se u përdorën shok bomba

Të tjera