Sport

Fitore e madhe e Realit, shkatërroi Sevillan (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 14 May 2017

Reali ka shënuar fitore të madhe në La Liga.

Real Madrid ka bërë hap të madh drejt titullit kampion, pasi ka fituar ndeshjen më të vështirë të mbetur, atë ndaj Sevillas, shkruan Gazeta Blic

Kampioni i Evropës triumfoi me rezultat të thellë 4:1 Sevillan në “Santiago Bernabeu”, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 36-të të La Ligas.

Nacho Fernandez, Cristiano Ronaldo (2) dhe Toni Kroos ishin golashënuesit e Realit, derisa për mysafirët golin e vetëm e realizoi Stevan Jovetic.

Reali pas kësaj fitore renditet në pozitën e dytë me aq pikë sa ka edhe Barcelona, e cila triumfoi në udhëtim te Las Palmas.

Por, ekipi i Zidane ka një ndeshje të mbetur të cilën do ta luajë me Celta Vigon në mesjavë, dhe me një fitore do të ngjitej tri pikë sipër katalanasve në renditjen e La Ligas.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera