Sport

Finalja e Superkupës: Trepça dhe Peja synojnë trofeun e parë të sezonit të ri

Autori: Gazeta inFokus 11:03 | 17 September 2023

Trepça dhe Peja do të përballen sot në finalen e Supërkupës së Kosovës në basketboll.

Ndeshja pritet të zhvillohet me fillim nga ora 17:00.

Kjo finale pritet të jetë një spektakël i vërtetë.

Mitrovicasit eliminuan Bashkimin dhe Sigal Prishtinën, kurse pejanët mundën Proton Cable Prizrenin dhe Golden Eagle Yllin.

‘Xehetarët’ janë fitues të Kupës, kurse verdhezinjtë janë kampionë të Kosovës.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera