Kulturë

Filmi “Zgjoi” do të shfaqet edhe në Cyrih

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 11 September 2021

Filmi i regjisores Blerta Basholli, “Zgjoi”, do të shfaqet edhe në Cyrih të Zvicrës.

Filmi do të jepet në kuadër të Festivalit të Filmit në Cyrih.

Basholli bëri histori kur fitoi çmimin kryesor për filmin e huaj në festivalin prestigjioz amerikan, “Sundance Festival” dhe së fundi ky film u zgjodh nga ana e Kosovës për të kandiduar për çmimin Oskar për filmin më të mirë të huaj.

Të tjera