Sport

ESPN: Real Madrid synon të marrë Mbappe dhe Haaland në verë

Autori: Gazeta inFokus 22:10 | 01 January 2022

Sipas medias të njohur ESPN, Real Madrid po synon të lëvizë gjatë verës për transferimin e yllit të Paris Saint-Germain, Mbappe dhe atë të Borussia Dortmund, Haaland.

Mbappe thuajse iu bashkua Los Blancos nga PSG në verën e vitit 2021, por asnjë ofertë nuk u pranua nga klubi francez dhe ai pritet të kalojë si lojtar i lirë pas përfundimit të sezonit aktual.

Real Madrid gjithashtu mendon se do të jetë në gjendje të mund konkurrencën e disa prej klubeve elitare evropiane për të nënshkruar me yllin e Dortmundit./abc/

Të tjera