Sport

Erling Haaland nuk është ‘normal’, nuk do ta besoni se çfarë ka bërë me tre topa

Autori: Gazeta inFokus 19:25 | 14 October 2021

Futbollisti i Borussia Dortmundit, Erlind Haaland, padyshim që është njeri prej sulmuesve më të mirë botë, shkruan Gazeta inFokus.

Haaland përveç shumë golave që i realizon në ndeshje zyrtare, ai show bënë edhe në stërvitje individuale.

Në një video të publikuar nga faqja zyrtare e Bundesligës, sulmuesi norvegjez ka mahnitur të gjithë, duke i vendosur tre topa një mbi një dhe me pas me të tre topat ka arritur ta godas cakun.

Më poshtë keni pamjet kur Haaland tregon klasin e tij./Gazeta inFokus/

 

Të tjera