Lajme

Emocionuese: Kështu e pritën fëmijët Ramushin në aeroport (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 12:41 | 28 April 2017

Ramush Haradinaj, ish komandant i UÇK’së, dhe lider i AAK’së, për më shumë se tre muaj u ndalua në Francë me anë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Haradinaj dje në mbrëmje arriti në Kosovë, pasi gjykata franceze në Colmar, e liroi atë, me arsyetimin se ekstradimi i tij në Serbi për gjykim paraqiste rrezik për sigurinë e tij.

Ai u prit në Aeroportin e Prishtinës, nga shumë përkrahës, por të parët që e takuan ishin fëmijët dhe bashkëshortja e tij Anita.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera