Fun & Video

Elefanti i lezetshëm ngjitet mbi gardh si të ishte njeri

Autori: Gazeta inFokus 14:08 | 18 November 2021

Nëse njerëzit mendojnë se mund të ndalojnë elefantët të vijnë si miq të paftuar me anë të gardheve, e kanë gabim.

Mysafiri i papritur që vjedh bananet në fshatin tajlandez

Të bësh “kosh” me ndihmën e një elefanti

Një video është bërë virale në mediat sociale teksa tregon një elefant duke u përpjekur të ngjitet mbi një gardh hekuri në Karnataka, Indi.

Detyra mund të duket e pamundur në fillim, por elefanti i mahniti shikuesit duke u ngjitur mbi gardh.

Pamjet tregojnë kafshën duke kaluar gjymtyrët e saj të përparme në anën tjetër të gardhit përpara se të ngjitet me kujdes mbi të dhe të kalojë në anën tjetër.

Etiketa:

Të tjera