Lajme

EKSKLUZIVE: Emisioni N’Konak sonte për herë të parë sjellë histori rrëqethëse për familjen e Jasharëve

Autori: Ermirë Berisha 14:01 | 15 July 2022

Sonte në orën 22:15 do të transmetohet pjesa e 2-të me fotoreporterin, Ilaz Bylybashi, në emisionin N’Konak me Islam Morinën, shkruan Gazeta inFokus.

Bylykbashi me lot në sy ka shpalosur historinë e rënies së Jasharëve, duke publikuar për herë të parë fotografi që pasqyrojnë ngjarjet e rënda dhe krenare mbi rezistencën dhe rënien e Jasharëve si dhe ngjarje tjera me peshë historike.

Për shumë momente të tjera interesante nga ngjarjet e viteve te 90-ta na ndiqini sonte në Televizionin Dukagjini dhe në gjitha platformat online të Gazetës inFokus./Gazeta inFokus/

Të tjera