Sport

Edon Zhegrova në top formë, shënon gol fantastik në Ligën e Konferencës

Autori: Gazeta inFokus 23:07 | 21 October 2021

Skuadra e Baselit e ka mposhtur Omonian me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘St. Jakob-Park’, golat për Baselin i shënuan Liam Millar (19’), Arthur (41’) dhe Edon Zhegrova (88’).

Ky ishte goli i parë i Edon Zhegrovës në Ligën e Konferencës, ndërkaq golin e vetëm për mysafirët e shënoi Jordi Gomez (27’).

Më poshtë keni golin e realizuar nga sulmuesi i kombëtares së Kosovës, i cili po kalon në top formë pas rikthimit nga lëndimi./Gazeta inFokus/

Të tjera