Lajme

Edhe Konjufca i bashkëngjitet thirrjes për Marshim për Drejtësi

Autori: Gazeta inFokus 17:11 | 31 March 2023

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë të ditur se do të jetë pjesë e Marshit për Drejtësi, shkruan Gazeta inFokus.

Konjufca lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook.

Ndryshe, ky Marsh do të mbahet të Dielen e 2 Prillit në orën 14:00, i cili do të mbahet për mbështetje ndaj ish-udhëheqësve të luftës çlirimtare të UÇK-së, të cilët po gjykohen në Hagë./Gazeta inFokus/

Refuzimi i ankesës për zhbllokimin e llogarive konfirmon procesin e udhëzuar qëllimisht dhe sulmin e organizuar ndaj klinikës “Zhan Mitrev”

Të tjera