Sport

E veja e Beckenbauer do të prezantojë trofeun në ceremoninë e hapjes

Autori: Gazeta inFokus 14:32 | 11 June 2024

Heidi, e veja e legjendës së futbollit gjerman, Franz Beckenbauer, do të prezantojë trofeun e ‘EURO 2024’ në fushën e ‘Munich Arena’ gjatë ceremonisë së hapjes së turneut.

Ajo do të shoqërohet nga kampioni i ‘EURO 1996’, Jurgen Klinsmann dhe fituesi i ‘EURO 1980’, Bernard Dietz, përpara se ekipi kombëtar i Gjermanisë të nisë turneun kundër Skocisë.

Klinsmann dhe Dietz ishin kapitenët e Gjermanisë në triumfet e tyre përkatëse në EURO, ndërsa Beckenbauer udhëhoqi kombin në fitoren e tyre të parë në garën e vitit 1972.

-Advertisement-

I madhi i Gjermanisë dhe Bayern Munich, Beckenbauer vdiq më 7 janar në moshën 78-vjeçare.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Presidenti i UNI z. Alejtin Berisha, folës mbi temën “Women’s Role in Artificial Intelligence Development” në DOKUTECH, edicioni i 11-të

Të tjera