Lajme

E rënd: E ëma e mori vesh në dyqan se i vranë të birin, i ra të fikët

Autori: Gazeta inFokus 22:05 | 13 November 2021

Kanë dal të tjera detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë e mbrëmjes së sotme në Tiranë.

Mësohet se mamaja e 32-vjeçarit Erigers Mihasi e ka mësuar në një market dhe ka bërtitur e më pas i ka rënë të fikës. Mihasi ishte baba i 3 fëmijëve.

Eriges Mihasi ka një CV të pasur kriminale. Ishte i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor i sulmit me armë ndaj kompleksit “Eiffel”. Ishte liruar në muajin korrik 2019 nga prokuroria e Gjirokastrës për mungesë provash në ngjarjen e dhunimit dhe grabitjen e prindërve të Elton Çiços.

Ai ishte mik i ngushtë me Santiago Malkon, ish- policin e vrarë në Porcelan më 27 gusht 2019, me të cilin dyshohet se kanë qenë autor të plagosjes me armë ndaj kushërinjve Rivelino dhe Juxhin Mumajesi në Tiranë në 2018, ku nga sulmi mbeti i plagosur edhe shoku i tyre Ibrahim Durollari. Emri i Mihasit lidhet ngushtë edhe me plagosjen e Rudolf Tomës, në 2017, ky i fundit punonjësi bashkisë së Kurbinit. Erigres Mihasi është shok i Ervis Martinajt.

Të tjera