Sport

E pabesueshme: Mbrojtësi i Kosovës ndëshkohet me karton të kuq

Autori: Gazeta inFokus 22:23 | 05 June 2022

Në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Greqisë, ku rezultati momental është 0-1 për grekët, është ndëshkuar me karton të kuq qendërmbrojtësi, Fidan Aliti.

Pas një ndërhyrje jo edhe aq të ashpër është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë mbrojtësi, Fidan Aliti në minutën e 71’të.

Ai në minutën e 51’të ishte ndëshkuar me kartonin e parë të verdhë dhe gjyqtari nuk e fali në ndërhyrjen tjetër.Ndërsa, Kosova në pjesën e dytë është duke kërkuar gjatë gjithë kohës golin e barazimit me disa gjysmë raste, por ende nuk e ka arritur atë.

Në minutën e 64’të ishte sulmuesi i Lille, Edon Zhegrova, i cili pas një goditje nga jashtë zone provoi të gjej golin e barazimit, por goditja e tij përfundoi jashtë portës.

Edhe helenët kishin mundësi të mirë të shënojnë një minutë më parë, por Arijanet Muric bëri një pritje fantastike.

Të tjera