Sport

E mbyll me Real Madrid, sulmuesi pëlqehet nga dy klube në Arabinë Saudite

Autori: Gazeta inFokus 09:52 | 14 June 2023

Mariano Diaz nuk do të jetë më pjesë e Real Madrid pasi t’i mbarojë kontrata.

Mediet spanjolle raportojnë se e ardhmja e sulmuesit mund të jetë në Arabinë Saudite.

Për 29-vjeçarin kanë shfaqur interes dy klube saudite, Al Shabab dhe Al Fateh.

-Advertisement-

Megjithatë ende nuk dihet nëse Diaz do të transferohet në Arabinë Saudite apo do të zgjedhë të vazhdojë karrierën e tij në Europë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera