Rozë

A e keni ditur se këto yje dikur nuk kishin as shtëpi?!

Autori: Gazeta inFokus 09:30 | 23 January 2018

Sot janë milionerë, dikur nuk kishin as çati mbi kokë – këta të famshëm janë me të vërtetë një shembull i një thënieje “e cila nuk të vret dhe forcon”.

Këto yje pas tyre kanë histori të pabesueshme frymëzuese. Sot ata janë super popullor dhe të suksesshëm, por gjërat nuk kanë qenë kaq të shkëlqyera në të kaluarën. Puna dhe përpjekja e tyre duket se u shpaguan, pasi sot gëzojnë lavdinë dhe pasurinë që mund të ëndërrojmë, por këta të famshëm dikur nuk kishin çati mbi kokën e tyre, transmeton kp.

Carmen Electra – Një aktore e mirënjohur amerikane ishte e pastrehë për disa vjet dhe kjo filloi pasi ish-i dashuri i saj vodhi të gjitha kursimet. Shpesh, në intervistat, ajo vuri në dukje se sa e vështirë ishte të fillonte në Hollywood dhe se si ajo kishte kaluar shumë net në bankat e parkut.

-Advertisement-

Daniel Craig – Para se të bëhej një aktor, britaniku i famshëm flinte në bankat e parkut. Kush do të thoshte se një i pastrehë do të bëhej James Bond, apo jo?

Hilary Swank – Duke pasur parasysh se prindërit e saj u ndan, ajo u ul në një makinë me nënën e saj dhe shkoi në Kaliforni. Për shkak të mungesës së parave, ata jetonin në makinë për disa javë.

Jim Carrey – Ky komedian është një tjetër yll i famshëm, i cili dikur ishte pa një çati mbi kokën e tij. Babai i tij ishte një muzikant, dhe kur humbi punën e tij gjërat u zhdukën. Për një kohë, e gjithë familja jetoi në një furgon dhe në skaj të varfërisë.

Kelly Clarkson – Kelly sot është një yll i madh i muzikës pop. Para lavdisë, ajo kishte bërë të gjitha llojet e punëve në Los Anxhelos dhe kishte jetuar në veturë për disa kohë.

Sam Worthington – Para Avatars, ky australian shiti gjithçka që zotëronte dhe jetonte në veturë.

Tyler Perry – Sot është një aktor i suksesshëm, shkrimtar dhe regjisor, por Tyler është një prej atyre yjeve të famshëm që kurrë nuk ka pasur shtëpi. Pasi performanca e tij e parë krejtësisht dështoi, ai e gjeti veten para murit dhe duhej të shiste gjithçka që kishte dhe përfundoi pa një makinë, pa shtëpi dhe pa kursime.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera