Sport

E jashtëzakonshme: Divock Origi realizon golin më të bukur në karrierë

Autori: Gazeta inFokus 22:30 | 27 October 2021

Prestoni dhe Liverpooli po luajnë aktualisht në kuadër të 1/8 së finales në EFL Cup, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Deepdale’, skuadra e Liverpoolit e ka dyfishuar rezultatin 2-0 në minutën e 84’.

Golin e dytë për ‘The Reds’ e ka shënuar sulmuesi belg, Divock Origi, i cili shënoi në mënyrë akrobatike njërin prej golave më të mirë në karrierë./Gazeta inFokus/

Të tjera