Lifestyle

Dy fjalët që nuk duhet t’i shkruani kurrë në profilin tuaj

Autori: Gazeta inFokus 20:34 | 14 May 2017

Burrat dhe gratë që përdorin mbiemrat si “i lumtur” ose “i turpshëm” në profilet për gjetjen e partnerit, në aplikacionet Tinder, Bumble dhe Happn, rrezikojnë që t’i largojnë kandidatët potencialë, sipas një hulumtimi që përfshiu 400 mijë profile në ueb-faqe të përdorura për takime jashtë-martesore.

Ndërsa, “me vetëbesim”, ishte ranguar më së larti për burrat dhe gratë, po aq sa “i sinqertë”.

Edhe termet si “qesharak”, “inteligjent”, “i dashur” ishin fitimtarë për të dyja gjinitë.

Ky anketim u bë nga ueb-faqja e gjetjes së partnerëve, Illcit Encounters.

Etiketa:
Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera