Sport

Driton Kuka paralajmëron turneun ndërkombëtarë të xhudos në Pejë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 19:45 | 27 April 2017

Trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka ka paralajmëruar se Peja do të jetë nikoqiri i “Turneut ndërkombëtarë në Xhudo”, shkruan IndeksOnline

Shtetet pjesëmarrëse në organizimin e klubit “Ippon”, që do të filloj më 29 prill ditë e shtunë, do të jenë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia, Austria, Anglia, Bosnja dhe Rumunia.

Kuka i cili udhëhoqi Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën të sjellin medalje gjatë kampionatit europian që u mbajt në Poloni, do t’i ketë vetëm tre garues në dispozicion: Akil Gjakovën, Shpat Zekaj dhe Flaka Loxha.IndeksOnline/

-Advertisement-

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera