Sport

Drita fiton me rezultat komod derbin ndaj Gjilanit – vazhdon ngjitjen në tabelë

Autori: Gazeta inFokus 17:13 | 01 October 2023

Drita e ka fituar derbin ndaj Gjilanit me rezultat komod 2-0 në kuadër të javës së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja nisi me një tempo të qetë, me dy skuadrat që synon të përfitonin nga gabimet e njëra-tjetrës.

Por, derbi që u zhvillua në Lipjan, u zhbllokua në minutën e 32-të, kur Almir Ajzeraj shënoi për 1-0 për Dritën.

-Advertisement-

Me këtë gol edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën ishte një ritëm më i lartë.

Drita synonte të thellonte epërsinë, ndërsa Gjilanin po tentonte t’i barazonte shifrat.

Mirëpo, bardhëeklatrit i dhanë goditjen e fundit rivalit lokal, duke i shënua në minutën e 82-të.

Ishte Ardit Tahiri, ai që e vulosi fitoren e Dritës, për tri pikë shumë të rëndësishme.

Pas javës së tetë, Drita gjendet në vendin e tretë me 15 pikë, katër më pak se lideri Ballkani, ndërsa Gjilani është në të shtatin me shtatë sosh.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera