Lajme

Drecun nuk beson se Franca do ta ekstradojë Haradinajn në Serbi

Autori: Gazeta inFokus 09:04 | 27 April 2017

Kryetari i Komisionit Paralmentar Serb për Kosovën, Milovan Drecun thotë se ai nuk beson se sot gjykata e Colmar vendos që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi.

Kështu shkruajnë mediat serbe, të cilët edhe citojnë deklaratën e Drecun, transmeton Indeksonline.

“Sa për dëshmi të gjykatës së Serbisë është mbyllur dhe ka një situatë të paqartë, e sa i përket ndikimit politik ka vend për të qenë pësimit”, ka thënë Drecun për RTS-në.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vlerësohet për herë të tretë "Banka e Vitit 2023 në Kosovë" nga The Banker

Të tjera