Sport

Donjeta Sadiku triumfon bindshëm ndaj japonezes Taguchi

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 13 May 2022

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku e ka filluar me fitore Kampionatin Botëror të Boksit “Stamboll 2022”, shkruan Gazeta Infokus.

Sadiku ka triumfuar bindshëm ndaj japonezes, Ayska Taguchi me rezultat 5 me 0, në kategorinë 57 deri në 60 kilogramë.

“I urojmë fat dhe suksese bursistes tonë olimpike Paris 2024 në 1/8 e finales”, thuhet në postimin e Komitetit Olimpik të Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera