Lajme

DOKUMENT| Ky është vendimi me të cilin ishte shkarkuar Nekibe Kelemendi

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 25 March 2020

Në Kuvendin e Kosovës pon diskutohet për mocionin e rrëzimit të qeverisë Kurti, e LVV- po e akuzon LDK-në, se në kohën kur Hashim Thaçi e shkarkoi , Nekibe Kelmendi, kjo parti nuk kishte dalë nga qeveria, shkruan Gazeta inFokus.

Gazeta inFokus sjell vendimi e shkarkimit të Nekibe Kelmendit si ministre e Drejtësisë.

Ky është vendimi:

Kujtojm se në vitin 2010, Lidhja Demokratike e Kosovës kishe shkarkuar tre ministra në Qeverinë e Thaçit.

Ministrat e shkarkuar ishin Nekibe Kelmendi, Alush Gashi dhe Valton Beqiri.

“Vendimi pason dakordimin e dy partnerëve(LDK-PDK), të koalicionit qeverisës për ndryshime në të paktën gjashtë ministri”, ishte deklarimi i tyre. /Gazeta inFokus/

Të tjera