Lajme

Dogana sekuestron Coca-cola dhe vaj të kontrabanduar nga Serbia

Autori: Gazeta inFokus 12:08 | 27 April 2022

Dogana e Kosovës ka njoftuar se pas kontrollës së bërë në dy lokacionet Kijevë dhe Lipjan kanë hasur në mallra të kontrabanduara nga Serbia, shkruan Gazeta Infokus.

Përmes një komunikate për media nga dogana kanë bërë të ditur se në lokacionin e parë janë gjetur 550 Litra Vaj Ushqimor me origjinë nga Serbia.

Ndërkaq, në lokacionin e dytë janë gjetur rreth 800 Litra Pije Coca Cola po ashtu me origjinë nga Serbia.

“Në lokacionin e parë janë gjetur 550 Litra Vaj Ushqimor me origjinë nga Serbia, derisa në lokacionin e dytë janë gjetur rreth 800 Litra Pije Coca Cola me origjinë nga Serbia. Mallrat janë sekuestruar dhe rastet janë referuar në procedurë kundërvajtëse”, thuhet në komunikatën e Doganës së Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"