Sport

Dikur fans i Rooneyt, e tani ia zë vendin (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 16:21 | 22 May 2017

Tinejxheri i Manchester United, Angel Gomes, debutoi dje në fitoren e Manchester United ndaj Crystal Palace me rezultat 2:0, në moshën e njomë 16 vjeçare.

Gomez e zëvendësoi kapitenin e djajve të kuq Wayne Rooneyn, në minutën e 88-ë.

Pas ndeshjes, i riu publikoi një fotografi që e kishte bërë përkah Rooneyt, para 10 vjetësh.

-Advertisement-

“Është një ëndërr e bërë realitet! Kam qenë këtu që nga mosha 6 vjet dhe kam punuar që të mbërrij këtu, është ajo për të cilën të gjithë ëndrrojnë”, tha Gomes.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera