Sport

Derbi në Bundesliga mes Hoffenheim dhe Dortmund

Autori: Gazeta inFokus 13:18 | 22 January 2022

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 20 të sezonit 2021/22.

Në kuadër të programit të sotëm, pesë ndeshje do të zhvillohen nga ora 15:30, kurse ndeshja e fundit do të zhvillohet nga ora 18:30, përcjell KosovaPress.

Ndër ndeshjet më interesante që do të zhvillohet sot është ajo mes skuadrës së Borussia Monchengladbach dhe Union Berlin.

Ndërkaq, derbi i programit të sotëm do të jetë mes skuadrës së Hoffenheim dhe Borussia Dortmundit, ku kjo e fundit do të zhvillojë ndeshje si mysafire në stadiumin “PreZero Arena”.

Të gjitha ndeshjet e programit të sotëm në Bundesliga i gjeni më poshtë.

15:30 Borussia Monchengladbach – Union Berlin (Stadiumi Borussia-Park)

15:30 Bayer Leverkusen – Augsburg (Stadiumi BayArena)

15:30 Freiburg – Stuttgart (Stadiumi Europa-Park)

15:30 Greuther Furth – Mainz (Stadiumi Sportpark Ronhof Thomas Sommer)

15:30 Hoffenheim – Borussia Dortmund (Stadiumi PreZero Arena)

18:30 Bochum – FC Koln (Stadiumi Vonovia Ruhrstadion)

Të tjera