Lajme

Deputeti i Vetëvendosjes: Mjekët në kohën e Qeverisë Kurti merrni 300 euro, sot Hoti jep premtime koti

Autori: Gazeta inFokus 17:08 | 15 September 2020

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani ka reaguar pasi që punonjësve të shëndetësisë nuk ju janë paguar shtesat e premtuar.

Në një postimi në llogarinë e tij në facebook, Ramadani ka thënë që në kohën e Qevrisë Kurti mjekët merrnin 300€ shtesë përtej pagës. Sot, “qeveria” Hoti jep vetëm premtime koti.

“Për fatin tonë të mirë, kur ka filluar pandemia në vendin tonë, e kemi pasur qeverinë Kurti që e ka mirëmenaxhuar situatën. Masat kanë qenë meritore karshi situatës dhe mundësive. Dhe ata që ishin në krye të luftës me pandeminë, punëtorët shëndetësorë (pa dallim) janë paguar shtesë me 300€ përveç pagës bazë, për punën e palodhshme të cilën e kanë bërë”, ka shkruar Ramadani.

Më poshë gjeni postimi e tij të plotë./Gazeta Infokus/

Të tjera