Lajme

Deputetët e AAK-së me aksion në Kuvend: “Evropë ku janë vizat”

Autori: Gazeta inFokus 16:31 | 23 June 2022

Deputetët nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në seancën e sotme kanë zhvilluar një aksion, në shenjë proteste për mosliberalizimin e vizave për Kosovën, shkruan Gazeta Infokus.

Deputetët Pal Lekaj dhe Besnik Tahiri, kanë vendosur pankarta me mbishkrimin “Evropë ku janë vizat” dhe “Evropë deri kur më”.

Nërkaq, presidentja Vjosa Osmani pas takimit në Samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor ka thënë se ka pasë deklarata mbështetëse për liberalizimin e vizave për Kosovën, megjithatë duhen hapa konkretë për këtë çështje./Gazeta Infokus/

Të tjera