Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 12-të në Superligë, ja kujt i është besuar derbi mes Prishtinës dhe Drenicës

Autori: Gazeta inFokus 17:31 | 28 October 2021

Ndeshjet e xhiros së 12-të në elitën e futbollit kosovar do të zhvillohen këtë të shtunë dhe të diele, shkruan Gazeta inFokus.

Derbi i kësaj jave do të luhet të dielën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kryeqytet, aty ku Prishtina i bënë konak Drenicës.

Për të gjitha përballjet e xhiros së 11-të në Superligë, tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë.

Kryendeshja mes Prishtinës dhe Drenicës i është besuar Gramos Shalës me ndihmësit, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, ndërsa në VAR do jetë Dardan Caka.

Më poshtë keni delegimin e të gjithë gjyqtarëve për ndeshjet e javës së 12-të në elitën e futbollit kosovar./Gazeta inFokus/

Të tjera