Rozë

Dafina Zeqiri në konflikt me bashkëpunëtorin e saj, nuk flasin më

Autori: Gazeta inFokus 17:50 | 30 January 2023

Ron Zaiti debutoi në tregun muzikor shqiptar pas bashkëpunimit të sukseshshëm që pati me Dafina Zeqirin “Murder on the dance floor”. Që nga ai moment këngëtari u pa në çdo koncert me artisten e njohur, duke u bërë edhe pjesë e labelit të Dafinës pas këtij momenti.

Mirëpo duket se kaq ka zgjatur miqësia dhe bashkëpunimi midis artistëve në fjalë. Roni dhe Dafina nuk flasin më me njëri-tjetrin.

Burime për “Prive” bëjnë me dije se dyshja janë ndarë me sherr me njëri-tjetri. Ndarja e rrugëve ka qenë e hidhur deri në pikën sa disa nga projektet janë zhdukur nga platforma “YouTube”. Dyshja madje as nuk ndiqen në rrjetet sociale.

Nga ana tjetër kujtojmë që Dafina Zeqiri iu përgjigj konkurrentes së “Big Brother Vip Kosova” Juliana Nurës, e cila u shpreh brenda shtëpisë se më parë e kishte “rrahur” këngëtaren.

Krahas një videoje të shkëputur nga kënga e saj e re “Nafije” e cila është kthyer në një sensacion në rrjete sociale, artistja shkruante: “Ku*vat duke ëndërruar që më ka goditur me shuplakë në bo*a bo*a”.

Ky konflikt mes dy vajzave ka më shumë se një dekadë që ka ekzistuar dhe që u risoll në vëmendje nga vetë modelja. Shkak i këtij sherri mes vajzave rëndomtë ishte bërë ish i dashuri i Dafinës, sot partneri i Luana Vjollcës, biznesmeni Krenar Çoçaj.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera