Lajme

Daçiq e kërcënon Francën: Do t’ia shihni sherrin vendimit për Haradinajn

Autori: Gazeta inFokus 09:39 | 28 April 2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se vendimi i Gjykatës së Colmarit për ta liruar nga akuzat kryetarin e AAK-së dhe ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj do të ketë pasoja.

“Serbia ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti strategjik me Francën, mirëpo çfarë po na duhen partnerët strategjikë. Kjo me siguri që do të ketë pasoja të rëndësishme për marrëdhëniet tona diplomatike me Francën”, ka thënë Daçiq për RTS, transmeton Indeksonline.

 

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita po tërheq klientë seriozë në Panarin IMM, në Këln të Gjermanisë

Të tjera