Lajme

Çka po ndodh, në QKUK shtohen rastet e lindjes së binjakëve

Autori: Gazeta inFokus 12:53 | 26 April 2017

Në klinikën e Gjinekologjisë pothuajse çdo të dytën ditë ka lindje me binjakë.

Gjatë ditës së djeshme janë kryer 39 lindje me gjithsej 41 bebe. Dy lindje kanë qenë me binjakë, raporton Gazeta Shneta.

22 djem e 19 vajza kanë ardhur në jetë dje në Gjinekologji të QKUK-së.

-Advertisement-

15 gra kanë lindur me prerje cezariane dhe 14 janë bërë nëna për herë të parë

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Marsi sjell Magji në ETC

Të tjera