Sport

Chelsea konfirmon trajnerin e ri

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 29 May 2023

Pas një sezoni zhgënjyes ku ndryshuan tre trajnerë (Tuchel, Potter dhe Lampard), Chelsea zyrtarizoi trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm teksa ashtu siç pritej dhe ishte përfolur prej kohësh, “timonin” e londinezëve e merr Mauricio Pochetino.

Argjentinasi ka firmosur një kontratë dyvjeçare dhe si një njohës i mirë i Premier League pas eksperiencës së tij me Tottenham, do të tentoj të rikthejë “Blutë e Londrës” në nivelet më të larta ku pas investimeve të presidentit Todd Boehly synimi kryesor është titulli kampion.

Në deklaratën e parë për zyrtarizimin e Pochetinos, bashlëpunëtorët e klubit të Chelseat, Laurence Steëart and Paul Ëinstanley theksuan se e zgjodhën 51-vjeçarin për arsye të eksperiencës, karakterin dhe kualitetet ndërsa shtojnë se argjentinasi është një trajner fitues dhe që e ka treguar veten edhe jashtë Anglisë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Prolapsi gjenital dhe inkontinenca

Të tjera