Sport

Çfarë super ndeshje në Torino, Franca barazon gjithçka ndaj Belgjikës

Autori: Gazeta inFokus 22:14 | 07 October 2021

Belgjika dhe Franca po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino, kombëtarja e Francës e ka barazuar rezultatin 2-2 në minutën e 69’.

Golin e dytë për francezët e ka realizuar sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe.

Futbollisti francez shënoi nga pika e bardhë për rezultatin 2-2./Gazeta inFokus/

Të tjera