Lajme

Çfarë shkruajti Albin Kurti në librin e ngushëllimeve?

Autori: Gazeta inFokus 10:27 | 28 November 2019

Albin Kurti kryeministri në ardhje ka nënshkruar në librin e ngushëllimeve i cili u hap dje nga ambasada e Shqipërisë në Prishtinë.

Ai në këtë libër ka shkruar se përveq dhimbjes e pikëllimit kemi edhe shumë solidaritet e dashni, shkruan gazeta inFokus.

Kurti në këtë libër shkruan edhe se bashkë do të kalojmë këtë fatkeqësi tragjike dhe se për këtë jemi një popull në këmbë.

“Shumë dhembje e pikëllim kemi, por edhe shumë  solidaritet e dashuri kemi. Për ata që po shpëtojnë njerëzit nën gërmadha, për familjet e viktimave, për të plagosurit e të lënduarit, jemi bashkuar. Bashkë do ta kalojmë këtë fatkeqësi tragjike. Jemi një popull në këmbë”, ka shkruar Kurti në librin e ngushëllimeve./Gazeta inFokus/

 

 

 

Të tjera