Lajme

Buzhala: Në librin tim do të qeroj hesape me disa matrapaz të UCK-së

Autori: Gazeta inFokus 21:34 | 25 October 2020

Berat Buzhala ka treguar se së shpejtë do ta publikoj një libër që përmbledh kujtime e përjetime me detaje nga koha e luftës dhe pasluftës.

N’Konak me Kosovë Gjocin, Buzhala ka thënë se me anë të këtij libri do të tregohet se kush në të vërtetë ka luftuar e kush jo.

“I kam disa hesape të pasqaruara me do matrapazë te UÇK-së, do që kanë abuzuar me pushkën në krahë, që janë njerëz të ligj e qyqana”, tha Buzhala

Ai shtoi se ky libër ëhstënjë ditar më kujtimet e asaj e kësaj kohe pa ngjyrime politike dhe pa hiperbolizime dhe i cili nuk do të mund të përdorët në asnjë formë nga asnjë gjykatë.

Klikoni këtu për intervistën e plotë të gazetarit Berat Buzhala dhënë N’Konak me Kosovë Gjocin.

Të tjera